{{ phonetxt }} {{ mail }}
Rejestracja Zaloguj się

ASHWAGANDHA.PL SKLEP Z ZIOŁAMI ADAPTOGENNYMI

O nas

SKLEP -ASHWAGANDHA.PL-
powstał ponad dekadę temu. Na naszych stronach proponujemy produkty azjatyckie szczególnie chińskie i indyjskie ZAWIERAJĄCE ZWIĄZKI ADAPTOGENNE  (opis w menu "O ADAPTOGENACH").
Proponujemy Państwu wysokiej jakości produkty ekologiczne (BIO)*, dziko rosnące (WILD)* oraz z upraw tradycyjnych (TC)* w formach >rozdrobnionych >sproszkowanych lub >kapsułkowanych bez żadnych konserwantów. Naszym drogowskazem jest Ajurweda. ZAPRASZAMY! 

Dostawa

Zamówienia realizujemy w ciągu 2 dni i dokładamy wszelkich starań aby przesyłka dotarła jak najszybciej. Koszty wysyłki już od 10 złotych przy przelewie na konto. Paczki dostarczają DHL, DPD, INPOST i Poczta Polska. Jeśli zrobisz zakupy powyżej 300 złotych przesyłka pocztowa gratis Pocztą polską (dotyczy wyłącznie zamówień na wcześniejszy przelew).

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń to z przyjemnością odpowiemy.

Zamówienia telefoniczne:

+48 517331103 (pon.-piątek 9.00-17.00)

✉ biuro@ashwagandha.pl

Formy płatności

przelew z góry na konto bankowe:  Feng - Luka Goleniów 65249000050000453055086764

płatność przy odbiorze za pobraniem pocztowym (droższy koszt wysyłki)

AMLA

{{sortDropdownDisplay}}
Amla Churna NIMI 100g proszek BIO Amla Churna NIMI 100g proszek BIO 49,00 zł 39,00 zł
Amla Churna NIMI 250g proszek Amla Churna NIMI 250g proszek 90,00 zł
Amla Churna NIMI 3 x 100g proszek BIO Amla Churna NIMI 3 x 100g proszek BIO 120,00 zł

Opis

           Amla rośnie na wybrzeżach Indii i w Kaszmirze. Posiada piękne zielone kwiaty, a soczyste owoce o zielonym zabarwieniu, osiągające długość ponad 2 cm pomimo niepozornego wyglądu mają różne zastosowania. Liście są małe, pojedyńcze do 1,5 cm, ułożone na gałązkach w dwóch rzędach, a kwiaty są niewielkie wyrastające w kątach liści. Owoc amli zawiera związki czynne jak flawonoidykwas galusowykwas elagowy należący do grupy polifenoli  oraz cytokiny, a wśród nich najwięcej jest zeatyn rybosydowych i nukleotydowych. Jagodę amli uznaje się za ostoję ajurwedy czyli tradycyjnej medycyny indyjskiej. Amla stanowi główny składnik starodawnej mieszanki ziołowej Ćjawanpraś na którą składają się 34 zioła i owoce, aromatyczne przyprawy, masło klarowane, sok z trzciny cukrowej i miód. W ajurwedyjskich tekstach ludowych została nazwana rasajan co oznacza doskonały środek odmładzający. Jagody amli stanowią też trzecią część toniku ziołowego znanego pod nazwą Triphala ("trzy owoce), który w składzie zawiera jeszcze Migdałecznik chebułowiec (Terminalia chebula) i Bibhitaki (Terminalia bellirica). W Ajurwedzie Triphala uważana jest za jeden z najlepszych środków ziołowych i uważana za perłę medycyny indyjskiej kojarzonej z dobrą kondycją jelit i procesami detoksykacyjnymi.

Inne nazwy: Emblica officinalis, Amalaki, Indian Gooseberry (Agrest indyjski), Liściokwiat garbnikowy.