{{ phonetxt }} {{ mail }}
Rejestracja Zaloguj się

ASHWAGANDHA.PL - SKLEP Z ZIOŁAMI ADAPTOGENNYMI

O nas

Sklep ASHWAGANDHA.PL
powstał ponad dekadę temu. Na naszych stronach propagujemy produkty azjatyckie szczególnie chińskie i indyjskie zawierające ZWIĄZKI ADAPTOGENNE uważane za odstresowujące, relaksujące lub odprężające (opis w menu "O ADAPTOGENACH"). Polecamy Państwu wysokiej jakości produkty ✓ekologiczne (BIO) ✓dziko rosnące (WILD) oraz z ✓upraw tradycyjnych w formach rozdrobnionych, sproszkowanych lub kapsułkowanych bez żadnych konserwantów. Naszym drogowskazem jest Ajurweda. ZAPRASZAMY! 

Dostawa

Zamówienia realizujemy w ciągu 2 dni i dokładamy wszelkich starań aby przesyłka dotarła jak najszybciej. Koszty wysyłki już od 10 złotych przy przelewie na konto. Paczki dostarczają DHL, DPD, INPOST i Poczta Polska. Jeśli zrobisz zakupy powyżej 300 złotych przesyłka pocztowa gratis Pocztą polską (dotyczy wyłącznie zamówień na wcześniejszy przelew).

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń to z przyjemnością odpowiemy.

Zamówienia telefoniczne:

+48 517331103 (pon.-piątek 9.00-17.00)

✉ biuro@ashwagandha.pl

Formy płatności

przelew z góry na konto bankowe:  Feng - Luka Goleniów 65249000050000453055086764

płatność przy odbiorze za pobraniem pocztowym (droższy koszt wysyłki od 25 złotych)

AMLA

{{sortDropdownDisplay}}
Amla Churna NIMI 100g proszek Amla Churna NIMI 100g proszek 49,00 zł
Amla Churna NIMI 250g proszek Amla Churna NIMI 250g proszek 90,00 zł
Amla Churna NIMI 3 x 100g proszek Amla Churna NIMI 3 x 100g proszek 135,00 zł

Opis

           Amla rośnie na wybrzeżach Indii i w Kaszmirze. Posiada piękne zielone kwiaty, a soczyste owoce o zielonym zabarwieniu, osiągające długość ponad 2 cm pomimo niepozornego wyglądu mają różne zastosowania. Liście są małe, pojedyńcze do 1,5 cm, ułożone na gałązkach w dwóch rzędach, a kwiaty są niewielkie wyrastające w kątach liści. Owoc amli zawiera związki czynne jak flawonoidykwas galusowykwas elagowy należący do grupy polifenoli  oraz cytokiny, a wśród nich najwięcej jest zeatyn rybosydowych i nukleotydowych. Jagodę amli uznaje się za ostoję ajurwedy czyli tradycyjnej medycyny indyjskiej. Amla stanowi główny składnik starodawnej mieszanki ziołowej Ćjawanpraś na którą składają się 34 zioła i owoce, aromatyczne przyprawy, masło klarowane, sok z trzciny cukrowej i miód. W ajurwedyjskich tekstach ludowych została nazwana rasajan co oznacza doskonały środek odmładzający. Jagody amli stanowią też trzecią część toniku ziołowego znanego pod nazwą Triphala ("trzy owoce), który w składzie zawiera jeszcze Migdałecznik chebułowiec (Terminalia chebula) i Bibhitaki (Terminalia bellirica). W Ajurwedzie Triphala uważana jest za jeden z najlepszych środków ziołowych i uważana za perłę medycyny indyjskiej kojarzonej z dobrą kondycją jelit i procesami detoksykacyjnymi.

Inne nazwy: Emblica officinalis, Amalaki, Indian Gooseberry (Agrest indyjski), Liściokwiat garbnikowy.