{{ phonetxt }} {{ mail }}
Rejestracja Zaloguj się

ASHWAGANDHA.PL - SKLEP Z ZIOŁAMI ADAPTOGENNYMI

O nas

Sklep ASHWAGANDHA.PL
powstał ponad dekadę temu. Na naszych stronach propagujemy produkty azjatyckie szczególnie chińskie i indyjskie zawierające ZWIĄZKI ADAPTOGENNE uważane za odstresowujące, relaksujące lub odprężające (opis w menu "O ADAPTOGENACH"). Polecamy Państwu wysokiej jakości produkty ✓ekologiczne (BIO) ✓dziko rosnące (WILD) oraz z ✓upraw tradycyjnych w formach rozdrobnionych, sproszkowanych lub kapsułkowanych bez żadnych konserwantów. Naszym drogowskazem jest Ajurweda. ZAPRASZAMY! 

Dostawa

Zamówienia realizujemy w ciągu 2 dni i dokładamy wszelkich starań aby przesyłka dotarła jak najszybciej. Koszty wysyłki już od 10 złotych przy przelewie na konto. Paczki dostarczają DHL, DPD, INPOST i Poczta Polska. Jeśli zrobisz zakupy powyżej 300 złotych przesyłka pocztowa gratis Pocztą polską (dotyczy wyłącznie zamówień na wcześniejszy przelew).

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń to z przyjemnością odpowiemy.

Zamówienia telefoniczne:

+48 517331103 (pon.-piątek 9.00-17.00)

✉ biuro@ashwagandha.pl

Formy płatności

przelew z góry na konto bankowe:  Feng - Luka Goleniów 65249000050000453055086764

płatność przy odbiorze za pobraniem pocztowym (droższy koszt wysyłki od 25 złotych)

ASHWAGANDHA

{{sortDropdownDisplay}}

Opis

        W Ajurwedzie Ashwagandha używana jest od ponad 2000 lat. W sanskrycie nazwa tej rośliny oznacza "to, co pachnie koniem", ale chodzi tu nie o zapach, lecz odnosi się do siły zwierzęcia, jakoby daje siłę i moc konia. Surowcem zielarskim jest korzeń (Withaniae radix) pozyskiwany głównie z tradycyjnych upraw użytkowych oraz ekologicznych(BIO), a rzadziej z ozdobnych. Ashwagandha kojarzona jest w Ajurwedzie z pogodnym nastrojem oraz dobrą jakością snu. Korzeń zawiera dużą ilość związków organicznych witanolidów mających właściwości adaptogenne. Ponadto alkaloidy - głównie witasomninę i acetylosteryloglukozydy, fitosterolefenolokwasy i kumaryny. Ashwagandha posiada w składzie dużą ilość żelaza. Smak korzenia jest gorzko - słodki i łatwo się do niego przyzwyczaić. Nie posiada żadnych składników powodujących uzależnienie i dlatego można ją stosować przez długi okres czasu.

Inne nazwy: Withania somnifera, Witania ospała, Koński korzeń, Jagoda nasienna, Zimowa czereśnia, Indian ginseng (indyjski Żeń-szeń), Śpioszyn lekarski.